پرش به محتوا

واتس‌اپ در آینده امکان بازبینی پیام‌های صوتی را پیش از ارسال فراهم می‌کند

واتس‌اپ برای نسخه iOS اپلیکیشن خود در حال توسعه قابلیتی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا قبل از ارسال پیام‌های صوتی بتوانند آن‌ها را گوش کنند. این ویژگی فعلا حتی در دسترس آزمایش‌کنندگان واتس‌اپ هم قرار نگرفته است.

به گزارش وب‌سایت WABetaInfo، قابلیتی که فعلا فقط در دستگاه‌های اپل دیده شده، به پیام‌های صوتی اجازه می‌دهد پس از ضبط به‌طور مستقیم ارسال نشوند. با این قابلیت کاربر فرصت دارد تا قبل از ارسال به آن‌ها گوش کند. البته چنین امکانی در حال حاضر هم وجود دارد ولی به‌صورت مستقیم قابل استفاده نیست و برای دسترسی به آن باید در حین ضبط صدا به یک اپلیکیشن دیگر بروید و بعد از پایان ضبط دوباره به واتس‌اپ برگردید.

به گفته این وب‌سایت، واتس‌اپ دکمه‌ای به نام Review را به صفحه چت اضافه می‌کند که اجازه می‌دهد به‌راحتی به پیام‌های صوتی خودتان گوش کنید. این دکمه در حین ضبط صدا ظاهر می‌شود. با کمک دکمه Review در صورتی که از صدای ضبط شده راضی بودید، می‌توانید آن را برای مخاطب بفرستید. اگر از خروجی رضایت نداشتید، می‌توانید ارسال پیام را متوقف کنید.

فعلا تاریخی برای عرضه عمومی یا حتی عرضه نسخه بتای این قابلیت در دسترس نیست، ولی چون کاربران مدت‌ها بود درخواست اضافه شدن آن را داشتند، احتمالا دیر یا زود می‌توانیم منتظر اضافه شدن دکمه Review باشیم. پیش‌بینی می‌شود در کنار نسخه iOS، نسخه اندروید واتس‌اپ هم این قابلیت را دریافت کند.

واتس‌اپ در حال حاضر مشغول آزمایش امکانات ارتباطی با فیسبوک مسنجر است. فیسبوک، مالک واتس‌اپ چند سالی است که می‌خواهد امکان ارتباط بین پیام‌رسان‌های خود را فراهم کند. آزمایش‌کنندگان این پیام‌رسان فعلا می‌توانند ویژگی سرعت‌های مختلف پخش ویس را امتحان کنند. واتس‌اپ همچنین اخیرا امکان ارسال پیام‌های خودحذف‌شونده را فراهم کرده و به‌صورت همزمان روی قابلیت‌های دیگری مثل انتقال تاریخچه چت و رمزنگاری بکاپ‌ها کار می‌کند.

WhatsApp
Twitter
Telegram